Hizmetim Sadece Bayanlara ve Çiftlere Özeldir Whatsapp: 0505 845 00 00

 

Masaj yağı nedir?

 

Masaj Yağları çeşitleri Nedir?

 

Masaj Yağlarının Faydaları Nelerdir?

 

 

 

Masaj Uzmanı Terapist Can tarafından alacağınız masaj seanslarında en rahatlatıcı yağlar ve doğal aromatik yağlar kullanılır. Bayanlara masaj denince akla gelen ilk isim olmanın bir puf noktası kullandığım masaj yağlarıdır. 

 

 

 Masaj Yağı Nedir?

 

   Masaj yağı çeşitleri ve masajın yağının faydalarına geçmeden önce Masaj yağı nedir ve masaj yağı ne için kullanılır önce ona bir bakalım.

 

  Masaj Yağı Nedir? Masaj yağı masaj yaparken sürtünmeyi en aza indirir ve cildin yıpranmasını yada acımasını engeller. Ayrıca masaj yağı eğer aromatik bir yağ olarak tercih edilirse kişiye hem haz hem kan akışını düzenlemeye hem de ağrıyı alma gibi faydalarda sağlayacaktır.

 

 Masaj Yağında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

  Masaj yağı direkt vücuda uygulanacak bir yağ olduğundan aldığımız yağın kalitesi ve vucuda uygunluğu elbette çok önemlidir. Masaj yağlarının farklı özellikleri olabilir kolay yayılma, kolay emilme, besleyici olması ve nemlendirici olması gibi özelikleri vardır, ancak yağın doğal olması her şeyden önemlidir. Ayrıca bazı yağların bazı kişilerde alerjik reaksiyona veya hamilelerde zararlı olabileceğini unutmamamız gerekiyor.

 

Masaj Yağı Çeşitleri ve Masaj Yağı Faydaları Nelerdir?

 

  Masaj yağı çeşitleri ve masaj yağının faydalarını anlatmak için uzunca yazmak gerekir ancak başlıca yağ çeşitlerini ve faydalarını sizlere kısa kısa anlatacağım.

 

 

Masaj Yağı Çeşitleri:

 

 

Lavanta Yağı: En çok bilinen ve belki de en çok kullanılan uçucu yapıya sahip bir yağ olup sinirleri yatıştırmakta ve ruhsal sağlığa iyi geldiği bilinmektedir. Lavanta yağı masajlarda olmazsa olmaz diyeceğimiz yağların başında gelmektedir.

 

 

 

Ylang Ylang Yağı: Masaj yapmak için kullanılacak en iyi yağlardan biridir, vücudu gevşetir ve tüm vücut tiplerinde mükemmel bir uyum sağlar. Oldukça kaygan olan bu yağ kolay hareketler uygulamayı sağlar.

 

 

Kantaron Yağı: Muhteşem bir iyileştirme özelliğe sahiptir, özellikle vücudunda burkulma, incinme gibi vakaları bulunan kişilerde uygulandığı zaman mucizevi bir etki gösterir. Kantaron yağı iyileştirme özelliğinin dışında ayrıca cilde yumuşaklık ve pürüzsüzlük verir.

 

 

 

Argan Yağı: Cilt ve saç bakımında çok yaygın bir şekilde kullanılan argan yağı, deriyi besleyici ve hücreleri yenileyici bir özelliğe sahiptir. İçinde bulunan yağ asitleri sayesinde çok güçlü bir antioksidan olan argan yağı aynı zamanda yoğun miktarda E vitamini bulunduruyor. Cilde olan faydalarının yanı sıra argan yağı kolesterole de oldukça iyi geldiği bilinmektedir.

 

 

Badem Yağı: A, E ve B vitaminleri bakımından oldukça zengin olan badem yağı stres giderici olmasıyla bilinir. Ayrıca bir diğer özelliği ise cildi koruması, gözenekleri açması ve kuru ciltlere nem kazandırmasıdır. Badem yağı masaj işini oldukça sağlıklı hale getirir.

 

 

 

Ada Çayı Yağı: Stres azaltıcı etkisi bir yana, beyin fonksiyonlarını geliştirir ve vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar, kan şekerini düşürür, hafızayı yeniler, baş ağrılarını azaltır ve daha pek çok şeye iyi gelir. Ada çayı yağının hiç bir yan etkisi yoktur ve özelliği bakımından belkde en başa alınması gereken bir yağdır 

     * Bana ister "Whatsapp" üzerinden, ister sitede yer alan "İletişim" formundan yada isterseniz sayfanın en alt kısmında yer alan sosyal ağlarımdan 7/24 ulaşabilirsiniz.

    Masaj hizmetlerimden faydalanmak için ve masajlarım hakkında bilgi almak için bana wep sitemde yer alan iletişim formundan yada aşağıdaki sosyal ağlardan ulaşarak yada daha hızlı yanıtlar için Whatsapp üzerinden yazarak ulaşabilirsiniz.İyi bir masaj sizin de hakkınız.

     

    Masaj Uzmanı / Terapist Can

    Hizmetim Sadece Bayanlara ve Çiftlere Özeldir